Follow us on Facebook Flickr RSS feed

TSCup Zbraslavice 2015

„Čtvrtek, 11.června, byl předurčen k velkým výkonům..“ zaznívaly hlasy ještě při tréninkových dnech před zahájením jednoho z tradičních akrobatických závodů. Sice se jedná spíše o soutěž mezi českými a moravskými aerokluby, přesto výkony reprezentace byly dechberoucí. Již od čtvrtka, kdy závod započal, se umístění měnily každým startem. Výkony byly velice vyrovnané, rozhodčí spravedliví, vedro neúnosné, a tak lze říct, že za těchto podmínek mohl opravdu vyhrát jen ten nejlepší.

Ve čtvrtek ve 14:00 byl závod zahájen úvodním briefingem a již v 15:00 se ke zbraslavickému nebi vznesl první závodní speciál. V tento den závodníci odlétali první povinnou sestavu.
Páteční den byl odstartován sletem závodníků na briefingu v 9:00 a následným odlétáním druhé tajné sestavy a první tajné. V sobotu byly naplánovány opět 2 akrobatická kola, avšak počasí nám dovolilo odlétat pouze jedno. I přes úmorné vedro závodníci byly zklamaní, protože výkony závodníků i přes všechny nepřízně stoupaly.

V kategorii Unlimited se na prvním místě umístil Vladimír Machula a v těsném závěsu byl Jan Rolinek. V kategorii Advanced se na prvním místě umístil Miroslav Černý, na druhém Aleš Ferra a na třetím Martin Meloun. Po vyhlášení výsledků následoval závěrečný oficiální večírek.

IMG_2459

Doufáme, že v příštích letech se zúčastní ještě více závodníků a že bude i větší zájem veřejnosti. Za rok na viděnou!

 

 

Související články