Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Snese internet opravdu všechno?

FakeDostupnost internetu a nesnesitelná lehkost publikování je živnou půdou pro řadu grafomanů s puzením ke hlásání svaté pravdy. Blogosféra se jimi jen hemží, ty opravdu šílené najdete třeba zde: http://exotopedia.org.

Nemohou se tedy vyhnout ani poměrně specifickému okruhu akrobatického létání. Zřejmě nemusím představovat blog, takzvané „noviny”, jejichž autor s kadencí rychlopalné zbraně zamořuje kyberprostor příspěvky, kterým by se jeden smál, kdyby mu už únavou netuhla sanice. Je–li nutkavá potřeba sdělovat světu objevné pravdy podepřena osamělostí nuceného exilu, není se co divit, že se potřeba psát a šířit blog, hrdě nazývaný novinami, stane životním posláním autora.

Projekce do investigativního novináře by byla jen k politování, pokud by ovšem (zřejmě díky neomezeným časovým možnostem nezaměstnatelného na útěku) úporná snaha po zviditelnění nevedla autora k hrátkám s optimalizací vyhledávačů a pokud by se leckdy úsměvné výkřiky do tmy neobjevovaly na čelných pozicích téměř pokaždé, když hledáte některé z témat spojených s akrobacií.

A tady už tuhnete nejen únavou nad projevy štvavé nenávisti nebo prosté fabulace. Vyhledávače přece nepoužíváme jen my, na autorův poněkud monotónní folklór dávno zvyklí, ale také lidé, kteří se o náš sport zajímají – novináři (ti opravdoví), letečtí fanoušci, nadšení puberťáci a třeba i někteří z našich sponzorů.

Pro zasvěcené naprosto zcestné výplody se pak stávají nositelem první informace, kterou o nás veřejnost získá…To opravdu chceme? Je s podivem, že osoba stíhaná pro trestné činy ještě neklesla pod tíhou cyklických půstů a s urputnou snahou se dál pouští do „odborných“ komentářů snad všech leteckých témat. Co na tom, že k nim nemá žádné odborné ředpoklady, praktickou zkušenost, natož aktuální informace nebo zdroje.

Důležité je přeci vidět své jméno na Google v co nejvyšší pozici vyhledávače…
Stanislav Bajzík
10. srpna 2012, letiště Moravská Třebová

Související články