Follow us on Facebook Flickr RSS feed

CSA – S Kuřetem do oblak – excelentní show leteckých akrobatů

Jan Rozlivka | photo by (c) Carlos Novotný | www.carlosnovotny.com

V sobotu 28.8. se krátce po 13hodině roztočil rotor vrtulníku společnosti DSA, Eurocopter AS 355N , za jehož řízením seděl ten nejpovolanější:  Daniel Tuček, bývalý úspěšný reprezentant v letecké akrobacii a jeden z nejlepších pilotů vrtulníků současnosti.

Po krátké show, kdy svůj stroj předvedl divákům ze všech stran a v minimální výšce, doprovodil na start dva špičkové letecké speciály: akrobatický letoun Su 31M, s pilotem Janem Rozlivkou a závodní stroj ze seriálu Red Bull Air Race, Edge 540 s pilotem Martinem Šonkou.

Oba letouny dominovaly obloze společnými průlety ve formaci, ze kterých se divákům tajil dech, aby se po té elegantně a v plné rychlosti rozloučily a každý z pilotů předvedl vlastní efektní show.

„S Kuřetem do oblak“ však nebylo jen o létání, ale i o ukázkách pozemní záchranařské techniky, trampolínové show, ukázek Horské služby, seskoků parašutistů a mnoho dalšího.

Sobotní akci předcházel páteční benefiční koncert skupiny Eddie Stilow a vystoupení Olgy Lounové s kapelou.
Nad akcí převzal záštitu hejtman Pardubického kraje, pan Radko Martínek. Akci zaštítili také starosta Moravské Třebové, pan Josef Ošťádal a starostka obce Staré Město, paní Ludmila Lišková.

Patronkou prospěšné akce byla populární moderátorka počasí a nadšená pilotka větroňů, paní Alena Zárybnická.

Jak poznamenal promotér akce Lukáš Vokatý:  „…jediným nepřejícím činitelem bylo nepříznivé počasí, které odradilo případné další diváky..“, jedním dechem však dodal, že kvalita ukázek rozmary počasí bohatě vynahradila.

Upřímný dík patří všem partnerů, vystupujícím a členům realizačního týmu, kteří se na přípravě a akci samotné podíleli. Genrálním  partnerem „S Kuřetem do oblak“  byla společnost Czech Sport Aircraft.

Fotografie z akce poskytnul: Carlos Novotný| www.carlosnovotny.com
Související články