Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Red Bull Air Race World Championship 2010 – velké finále s českou účastí nad okruhem EuroSpeedway v Lausitzi

Vítěz RBAR 2010 Paul Bonhomme_photo by (c) Red Bull Air Race

EuroSpeedway Lausitz, který se ještě v sobotu 7.sprna topil v dešti,  po celé nedělní velké finále letošního ročníku Red Bull Air Race World Championship (RBAR) ozářilo slunce . A nejen slunce, také startovní pole čtrnácti nejlepších akrobatických pilotů světa, kteří se představili ve strhujících soubojích před téměř 120.000 diváky. Vítězem posledního závodu se stal Hannes Arch, šampionem roku 2010 potom zaslouženě Paul Bonhomme.

Český reprezentant kategorie Unlimited a letošní nováček v RBAR Martin Šonka předvedl strhující výkon a jak v posunuté kvalifikaci, tak následně v závodě zalétal bez jediné penalizace a zaslouženě si odváží další bod!
Martinovi k dobrému výkonu pomohla nejen podpora jeho nejbližších, početného zástupu českých fanoušků, ale také návštěva České Miss World Veroniky Machové, která Martina přijela podpořit společně s manažerkou České Miss, Lenkou Cornovou. Netřeba připomínat, že se česká kráska na pit line těšila zasloužené pozornosti celého závodního pole ostřílených „ace of aces“.

Nezbývá než doufat, že přestávka RBAR v roce 2011 bude ku prospěchu a v roce 2012 se těch několik vyvolených pilotů, včetně Martina Šonky, opět  usadí do kokpitů svých závodních speciálů.

Strhující momenty z Německa si můžete připomenout  na ČT 4 Sport v tradičně Martinem Šonkou spolu-komentovaném záznamu – pro iVysílání klikněte ZDE.
Další informace, foto a video na: www.redbullairrace.com | www.martin-sonka.cz

V.Machová a M.Šonka_photo by (c) Racing Team 8

photo by (c) Racing Team 8

Související články