Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Nová asfaltová dráha v LKMK po 23. letech úspěšně otevřena

Na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové se 7. září 2013 konalo slavnostní otevření nové přistávací dráhy.

czech-aerobatic-95 czech-aerobatic-98 czech-aerobatic-104

Nová asfaltová dráha svého druhu se naposledy otevírala v České republice před 23 lety. Přistávací dráha 08/26 má délku 714 metrů a šířku 23 metrů.

czech-aerobatic-10 czech-aerobatic-13 czech-aerobatic-16

Návštěvníci mohli obdivovat akrobatická vystoupení reprezentantů ČR v letecké akrobacii. Vystoupili Jan Rozlivka, Martin Šonka, Přemysl Vávra, Miroslav Červenka, Jan Adamec a další špičky v oboru.

czech-aerobatic-78 czech-aerobatic-83 czech-aerobatic-84

Celý program byl perfektně načasován. Postupně se ve vzduchu předvedli jak akrobatická letadla, tak např. Dan Tuček s vrtulníkem Eurocopter AS350 OK-DSW.

czech-aerobatic-49 czech-aerobatic-64 czech-aerobatic-65

Motory akrobatickým letounů přerušilo vystoupení Přemysla Vávry na akrobatickém kluzáku Swift S-1 OK-2100, ultralehké letadlo Junior nebo parašutisté.

zobrazit celou fotogalerii →

O netradiční podívanou se postarala formace dvou akrobatických letadel a vrtulníku. Byl to opět Dan Tuček s Eurocopter AS 350, Jan Rozlivka se svým Su-31M a Martin Šonka s Extrou 300SR. Celou akci uzavřel ukázkovou tréninkovou sestavou Martin Šonka.

czech-aerobatic-68 czech-aerobatic-70 czech-aerobatic-72

Bohatý program byl připraven i pro rodiny s dětmi. Ti mohli využít trampolíny a skákací hrady, které s sebou přivezl moderátor celé akce Lukáš Vokatý, kterého doplňoval odborným komentářem i trenér reprezentace ing. Stanislav Bajzík. Příjemný a slunný den zakončila open air diskotéka.

czech-aerobatic-3 czech-aerobatic-5 czech-aerobatic-58

Celá akce měla velmi příznivé ohlasy jak z řad diváků, tak i pilotů.

Související články