Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Mezinárodní mistrovství Německa – Martin Šonka vítězem, Petr Kopfstein na 4.místě!

P.Kopfstein a M.Šonka (c) Kathi Suthau

Ve dnech 1. – 7. července se uskutečnilo otevřené Mistrovství Německa, které se létalo na na letišti Nordlingen v Bavorsku.

Soutěžilo se v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited. V nejsilnější kategorii hájili barvy ČR Petr Kopfstein, na svém speciálu Extra 330SC a Martin Šonka na letounu Extra 300SR. Stanislav Bajzík, šéftrenér reprezentace, potom zasedl do křesla rozhodčího.

Kategorie Unlimited přivítala na roštu deset pilotů a naši piloti rozhodně nezaostávali. Technikou pilotáže převýšili koknkurenci natolik, že Martin Šonka vybojoval první příčku a Petr Kopfstein, který svému reprezentačnímu kolegovi šlapal po celou dobu na paty, bohužel, po chybě v kopaném výkrutu na vertikále, zakončil, i tak, na velmi slušném čtvrtém místě!

Stanislav Bajzík hodnotí účast svých svěřenců, následovně:
„Myslím, (jako trenér), že jsme nezklamali a ukázali našim sousedům z Německa – kteří absolvovali z velké většiny výcviky v ČR, že Česká akrobatická škola má pořád dobré piloty a že v budoucnu rozhodně nehodláme ve světě hrát druhé, nebo třetí housle…..“

Výsledková listina kategorie Unlimited

1. Martin Šonka / Extra 300SR
2. Martin Albrecht / Extra 330SC
3. Heinrich Sauels / Extra 300SC
4. Petr Kopfstein / Extra 330SC
5. Theo Hankers / Laser 200
6. Heike Sauels / Extra 300SC
7. Uli Pade / Sbach 300
8. Bernhard Drummer / Extra 300SHP
9. Herbert Weirather / Extra 300SHP
10. Sebastian Schmidt-Isenb. / Extra 300S

Fotogalerie – veškeré fotografie (c) Kathi Suthau

 

Související články