Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Martin Šonka a Petr Kopfstein – odpočítávání startu v RBAR 2014!

© Red Bull GmbH

 

© Racing Team 8

 

© Petr Kopfstein

Velká událost pro (nejen) tuzemské fanoušky Red Bull Air Race World Championship (RBAR WC) se blíží mílovými kroky. Do startu prvního závodu série v Abu Dhabi zbývá pouhých 34 dnů a ČR se může – dle prozatím uvolňovaných zpráv z vedení RBAR – těšit hned na dvojí zastoupení v tomto prestižním podniku.

Martin Šonka nastoupí v hlavní soutěži série RBAR WC a bude na svém zbrusu novém a v těchto dnech laděném letounu Edge 540 V3, nesoucím imatrikulační značku N513AG, bojovat s elitní skupinou 11 ostřílených borců. Martin navazuje na své velmi dobré uvedení v RBAR 2010 a díky mnoha úpravám podmínek samotného šampionátu (stejné motory, vrtule, atd.), má velkou šanci bodově zhodnotit dosavadní zkušenosti a již prokázaný um mezi pylony.

Petr Kopfstein je, dle posledních zpráv, jedním z osmi pečlivě vybraných pilotů do Red Bull Air Race Challenger Cup, kteří se mohou pyšnit „Unrestricted Super License“, a která je opravňuje ke startu v této „nižší“ soutěži, která bude celý seriál doprovázet. Další informace budou průběžně k RBAR CC uvolňovány a prozatím je jisté, že piloti budou soutěžit na – promotérem šampionátu –  poskytnutém letounu Extra E-330LX – i zde je tedy, po vzoru hlavní soutěže, „rovnost“ ve výkonu strojů zajištěna.

Jako ochutnávku Vám v obrazech přinášíme čerstvé fotografie z testování Martinova Edge v USA – foto (c) Racing Team 8

MS6

Související články