Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Europen Aerobatic Championships 2016 v Moravské Třebové

Mistroství Evropy v motorové akrobacii v nejvyšší kategorii Unlimited se bude letos konat na letišti Staré Město u Moravské Třebové od 20.srpna 2016 do 27.srpna 2016 pod Záštitou Předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky, ČSSD.

Oficiální tréninky budou probíhat od 14.srpna, detailnější informace budou zveřejněny v Bulletinu EAC 2016. Jakmile bude Bulletin organizátorem soutěže vydán bude zveřejněn i na našich stránkách.

Očekáváme účast okolo 40 pilotů (a několik pilotek) minimálně ze 4 kontinentů, dále rozhodčí se svými asistenty již byli nominováni a v nejbližších dnech budou zveřejněny jejich jména, avšak již v tuto chvíli můžeme říci, že i za Českou republiku zde budeme mít svého zástupce – resp. zástupkyni.

Přípravy na takto velkou akci jsou již v plném proudu. Na organizaci této soutěže byl sestaven mnohačlenný tým z několika zemí světa.

Otevírací ceremoniál (Opening Ceremony) připravujeme ve spolupráci s městem Moravská Třebová. Ta na datum 20.srpna připravuje slavnostní pochod městem Karla IV., k výročí 700 letům, kdy Otec Vlasti projel tímto již tenkrát významným městem.

Na zavírací ceremoniál (Closing Ceremony) chystáme pro závodníky, veškerý personál, ale samozřejmě i pro veřejnost velkolepou akci, kterou do poslední chvíle budeme prezentovat  jako překvapení. Jediné co můžeme v této chvíli napovědět je, že plochy letišť se často využívají k velkým kulturním akcím…

Tímto bychom chtěli pozvat veškerou leteckou obec, dále veřejnost, ale hlavně všechny, co mají rádi letadla, aby neváhali a přijeli nás v srpnu navštívit do Moravské Třebové a podpořili tak české piloty, kteří patří ke světové špičce a právě díky Vaší podpoře dosáhnou na někdy nedosažitelné cíle.

Záštita Předsedy vlády ČR nad ME Unlimited-1

Dopis Úřadu vlády ČR-1

 

Související články