Follow us on Facebook Flickr RSS feed

Acrobat Show, aneb 10 Memoriál Martina Stáhalíka

Slunnou neděli 12. září se již po desáté a tradičně na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami, sešli a slétli všichni, kteří vzdali hold památce jednoho z nejlepších leteckých akrobatů světa, českého reprezentanta Martina Stáhalíka, který zahynul 9. března 2001 při tréninkovém letu v Holandsku.

Tradičně tento svátek letectví nese název Acrobat Show, Memoriál Martina Stáhalíka a i letos připravil organizační tým agentury JLM skvělé letecké ukázky, jako například: stíhací letouny AČR, JAS 39 Gripen, dvouplošník Bücker Jungmann, pilotovaný trojnásobným mistrem světa v letecké akrobacii Petrem Jirmusem, nebo sehranou ukázku letounů Boeing Stearman a North American Texan.

Tak jako každý rok je z pohledu diváků vrcholem vystoupení členů reprezentační týmu LAC ČR, kteří řipomínají letecké umění svého kolegy Martina Stáhalíka. Letos se na akrobatickém kluzáku Swift představil mistr Evropy Přemysl Vávra a na motorovém speciálu SU-31 se po roční pauze na Memoriálu předvedl skvělou sestavou Martin Šonka, pilot Red Bull Air Race.

Martin Stáhalík / archiv Ivana Stáhalíka)
Martin Stáhalík / archiv Ivana Stáhalíka

Související články