Follow us on Facebook Flickr RSS feed

9th FAI World Advanced Aerobatic Champ, Radom – Marek Hyka veze zlato!

V.Machula (Contest Director Assistant), M.Hynšt (mechanik), Marek Hyka(vítěz tajné sestavy), S.Bajzik (trenér,Contest Director) | photo by(c) LAC ČR

9.MS v akrobacii na motorových letounech kategorie Advanced se konalo od 5. do 15.srpna v, našim pilotům dobře známé, polské Radomi.

I tento šampionát byl poznamenán na začátku nepřízní počasí, ale náš repre tým, který nakonec čítal pouze Marka Hyku a Jana Zívala, nezklamal a Marek dokázal vylétat v tajné sestavě zlatou medaili!
Celkově Marek zakončil na pátém místě z celkového počtu 82.pilotů, z celkem 26 zemí. Jan Zíval se po dvouleté odmlce umístil na slušné 43.pozici. 82 závodníků je prozatím největší počet pilotů v historii soutěží kategorie Advanced. I Přes tento velký počet závodníků se povedlo odlétat celkem čtyři sestavy.

Soutěž ve funkci „Contest Directora“ zajišťoval reprezentační trenér Stanislav Bajzík s asistentem Vladimírem Machulou. Soutěž proběhla bez protestů a v souladu s pravidly.

Nezbývá než i našim Advanced pilotům poděkovat za bojovnost a šíření dobrého jména české školy letecké akrobacie ve světě!

Oficiální stránky 9th FAI World Advanced Aerobatic Championship, Radom

Oficiální výsledky ZDE.

Související články