Follow us on Facebook Flickr RSS feed

26th FAI World Aerobatic Championships – naši akrobaté odlétají bojovat o cenné kovy!

Czech Aerobatic Team WAC 2011

26th FAI World Aerobatic Championships
31.8.- 11.9.2011 Foligno (Italy)

Reprezentační družstvo ČR ve složení:
Piloti:
Jan Adamec SU-31 M
Marek Hyka EXTRA 330 LC
Petr Kopfstein EXTRA 330 SC
Jan Rozlivka SU-31 M
Martin Šonka EXTRA 300 SR

Team Manager:
Stanislav Bajzik

Mechanik:
Aleš Staněk

V neděli 28.8. a v pondělí 29.8.2011 odlétá na etapy náš repre-tým do místa konání soutěže, kde je na pondělí a úterý naplánován trénink.
Po dlouhých létech systematické práce se nám v loňském a letošním roce podařilo sestavit početný tým kvalitních závodníků v této kategorii. Mít v týmu pět poměrně vyrovnaných závodníků na soutěži v kategorii Unlimited, je velmi slušný úspěch i vzhledem k náročnosti této kategorie, která vyžaduje skutečně profesionální přístup a tomu odpovídající finanční náročnost.
Pět závodníků v této špičkové kategorii měla ČR naposledy začátkem 90-tých let, kdy se přeci jen žilo z peněz toho minulého, společenského systému.
Dnes je účast a příprava naši reprezentace postavena na jiných zdrojích, ale pochopitelně nám přispěl i stát prostřednictvím našeho svazu a minimálně nám tato pomoc od státu umožnila zaplatit vklady na soutěž.

Děkuji všem, kteří nám fandí a snaží se nám pomáhat a věřím, že se pokusíme reprezentovat naši republiku co nejlépe a jak jen bude v našich silách.

Z průběhu soutěže Vás budu pravidelně informovat.

V Moravské Třebové 26. srpna 2011
Ing Stanislav Bajzik – trenér reprezentace ČR v Letecké akrobacii

Související články