Follow us on Facebook Flickr RSS feed

18th FAI WGAC & 6th FAI WAGAC 2015 Zbraslavice

Mistroství světa v bezmotorové akrobacii pro rok 2015 hostil největší aeroklub v České republice – Aeroklub Zbraslavice. Ve dnech 5.-15.srpen 2015 kutnohorské nebe brázdilo 28 akrobatických speciálů ze 14ti zemí světa. Nejdelší cestu na kilometry měli závodníci z Japonska a ze Spojených států amerických. Česká výprava čítala celkem 12 pilotů z toho jedna žena. Kategorie Advanced byla zastoupena 6ti reprezentanty z nichž nejúspěšnější byl Miroslav Černý, který získal titul mistra světa pro letošní rok. V týmech jsme obsadili stříbrnou pozici, a to ve složení Miroslav Černý (1.místo Combined), David Beneš (12.místo Combined) a Martin Meloun (15.místo Combined).

V nejvyšší kategorii Unlimited se naši závodníci zúčastnili v neuvěřitelném počtu šesti pilotů a obhájili již po třetí v řadě zlatou příčku v týmech a tudíž i titul mistrů světa (v týmech) v zastoupení Přemysl Vávra (zároveň nejlepší český výkon v Combined – 6.místo), Miroslav Červenka (9.místo v Combined) a Lucie Pešková (15.místo v Combined).

Fanoušci letecké akrobacie byli na závěr obohaceni o letecký den AK Zbraslavice, který navštívilo několik stovek až tisíců pozorovatelů a zájemců. Krom ukázek akrobacie modelů, motorové akrobacie a vystoupení nových mistrů světa v obouch  kategoriích (Unlimited – Ferenc Toth HUN, Advanced – Miroslav Černý CZE)  se nakonec připojila i Armáda České republiky s gripeny. Celé mistroství probíhalo bez nejmenších problémů a většina zúčastněných jej prohlásila za jedno z nejlepších. Obecně pro Českou republiku je to obrovský úspěch, jak z hlediska výsledků, tak i z organizačních možností.
Oficiální výsledky jsou k dispozici zde:

wagac 2015 míra swift 2151

Miroslav Černý – mistr světa Advanced 2015

wagac míra sám 2015

Stupně vítězů – 1.místo – Miroslav Černý, Advanced 2015

wagac týmy 2015

Stupně vítězů – 2.místo týmy – zleva: David Beneš, team manager – Miloš Ramert, Miroslav Černý, Martin Meloun

wgac týmy 2015

Stupně vítězů – 1.místo – zleva: Miroslav Červenka, Lucie Pešková, Přemysl Vávra